Rejonowe Koło Pszczelarzy w Łęczycy

19 marca 2020

Obchody Dnia Świętego Ambrożego

15 grudnia 2019 r. świętowaliśmy Obchody Dnia Świętego Ambrożego patrona pszczelarzy.

O godz. 10.00 odprawiona została Msza święta w klasztorze oo. Bernardynów w Łęczycy w intencji pszczelarzy.

Prezes Koła Jarosław Wasiak podziękował ojcom Bernardynom za odprawienie Mszy Świętej w intencji pszczelarzy:

W krótkich słowach powiedział „… dziękuję za wspólna modlitwę do Boga, któremu dziś składamy podziękowania za wszystkie otrzymane łaski. Dziękujemy,  że dał nam pod opiekę te pracowite owady, za dary jakie otrzymujemy z pszczelego roju, jakże korzystnie wpływające na zdrowie nas wszystkich. Za pośrednictwem św. Ambrożego naszego patrona prosimy o zdrowie dla nas i naszych rodzin, o zdrowie dla naszych pszczół i o dobre zbiory, aby przyszły rok była dla nas lepszy niż ten mijający (…)”

Po mszy świętej Pan Prezes Jarosław Wasiak zaprosił wszystkich zgromadzonych na mszy świętej do sali Róż Różańcowych w klasztorze oo. Bernardynów na prelekcje przygotowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi Oddział w Łęczycy. Tematem prelekcji było: „Nie ma zdrowych pszczół bez zdrowych roślin i zdrowych roślin bez zdrowych pszczół” Prelekcja była powiązana z Rokiem Zdrowia Roślin proklamowanym przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych jako Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin obchodzony pod hasłem: Chroniąc rośliny – chronisz życie.

Po mszy świętej obok kościoła na stoisku Rejonowego Koła Pszczelarzy w Łęczycy można było zaopatrzyć się w produkty pszczele pochodzące z naszych pasiek z certyfikatem regionalnego produktu tradycyjnego „Miody z Doliny Rzeki Bzury”.

Przy wyjściu z kościoła czekał na parafian i gości słodki poczęstunek: miodowa kanapka.

Po mszy świętej w sali Róż Różańcowych nastąpiło odznaczenie pszczelarzy z naszego Koła przez Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Łodzi Panią Joannę Sadowską.

Kategoria: Aktualności