Rejonowe Koło Pszczelarzy w Łęczycy

19 marca 2020

Spotkanie Pszczelarzy z Księdzem Kapelanem w Grabowie

8 marca 2020 r. już po raz IV odbyło się spotkanie z Kapelanem Pszczelarzy Diecezji Łowickiej Ks. Jackiem Marciniakiem. Spotkanie to rozpoczęło się wykładem i prelekcją, a następnie Mszą święta w Kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa Męczennika w Grabowie. Mszę Świętą celebrował ks. Jacek Marciniaka w intencji pszczelarzy i ich rodzin w asyście pocztów sztandarowych

W uroczystościach uczestniczyły poczty sztandarowe WZP w Łodzi, Rejonowych Kół Pszczelarzy z naszego województwa oraz Feletron z obrazem Matki Boskiej Miodnej z Wrzącej Wielkiej.

Na zakończenie uroczystej Mszy Świętej Prezes Koła Pszczelarzy w Łęczycy Jarosław Wasiak podziękował ks. Kapelanowi:

„Czcigodny Księże Kapelanie W imieniu wszystkich pszczelarzy zgromadzonych w tej świątyni, wyrażam wdzięczność za odprawienie tej uroczystej Mszy św. w intencji pszczelarzy, za słowo Boże i Błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej pracy.

Zbliża się jubileusz 10-lecia mianowania Księdza – Kapelanem Pszczelarzy Diecezji Łowickiej. Dekret ustanawiający Kapelana Pszczelarzy zapewnił nam właściwą opiekę duszpasterską. Dziś dziękujemy Ci, za udzielanie posługi duszpasterskiej, za wsparcie duchowe i materialnie. Dziękujemy za uroczystą celebrację Mszy Świętych i wygłaszanie homilii na uroczystościach pszczelarskich, min. w Pleckiej Dąbrowie, Witoni, Żelechlinku, Skierniewicach i tu w Grabowie, gdzie spotykamy się z Tobą po raz czwarty. W dowód uznania i wdzięczności za Twoją dotychczasową posługę, pragniemy uhonorować Cię jednym z najwyższych odznaczeń pszczelarskich – Medalem Ks. Dr Jana Dzierżona…”

Medal wręczony został przez Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Łodzi Joannę Sadowską w asyście Członka Zarządu Województwa Łódzkiego Andrzeja Górczyńskiego i Starosty Łęczyckiego Janusza Mielczarka.

Gratulujemy księdzu kapelanowi odznaczenia Medalem Ks. Dr Jana Dzierżona.

Życzymy, aby Pan Bóg obdarzył  Księdza zdrowiem i siłą do realizacji wszystkich planów i zamierzeń związanych z posługą duszpasterską dla pszczelarzy. Aby Dobry Pasterz prowadzi Cię przez trudy życia i posługi, udzielając wszelkich potrzebnych łask na dalsze lata kapłańskiego życia i posługi.                                                                                             Szczęść Boże!

W sali OSP Grabów zakończono spotkanie z księdzem Kapelanem uroczystym obiadem dla pszczelarzy i osób zaproszonych. Tego dnia nie zabrakło również życzeń dla wszystkich Pań z okazji Dnia Kobiet.

Kategoria: Aktualności